Keresés a KIT archivumában:  
Könyvtár Információ Társadalom
Heti hírlevél információs és könyvtári szakemberek számára - Szemlék, hírek, kommentárok    angol zászló english flag  
 


A pályázati pénzek pályázásra ösztönöznek, nem minőségi munkára -- teljesítménymutató-kérdés

Bojár Gábor: ... Ma is úgy gondolom, hogy ezek a [pályázati köz-] pénzek ártanak a vállalkozásoknak. A kár sokkal nagyobb, mint a feleslegesen odaítélt adófizetői pénz. Ez a pénz ugyanis arra tanítja a jobb sorsra érdemes vállalkozásokat, hogyan kell jól pályázni, és nem arra, hogy a piacon hogyan kell boldogulni.
A XXI. század a tudásalapú társadalom és gazdaság százada, ahol a tudomány és az oktatás eredménye sokkal hamarabb válik piaci értékké, mint valaha. Így annak a kutatásnak és oktatásnak van értéke, amely képes piaci fejjel is gondolkodni. Ettől pedig egyetemeink még nagyon távol állnak, nemcsak Magyarországon, de egész Európában. Amerika ebben vitathatatlanul előttünk áll, a Harvard például ma már nem arra a legbüszkébb, hogy hány Nobel-díjast adott, hanem hogy ott született a Facebook.
A mérnököket és tudósokat nem üzleti tervek és eredménykimutatások készítésére kellene elsősorban tanítani, és az sem a legfontosabb, hogy hogyan működik a tőkepiac. A szakadék lényege ugyanis a két világ markánsan különböző kulcs-teljesítménymutatóiban (key performance indicator -- kpi) van. Amíg a tudományos teljesítményt publikációk számával, idézettségi faktorral, tudományos díjakkal, tehát a szűk szakma elismerésével mérik, addig az üzleti világban a profit és a piaci részesedés a mérőszám. A mérnökhallgatókat tehát nem a hozzáértő szakma, a másik mérnök elismerésének kivívására kellene nevelni, hanem arra, hogy ne lenézzék, hanem szeressék és tiszteljék munkájuk 'buta' felhasználóját, azaz a vevőt. Az üzlet ugyanis erről szól.

legyenek kit hírei saját honlapján

Feliratkozás

A heti ingyenes KIT Hírlevelet megrendelheted a kit@gmconsulting.hu-ra írt "Megrendelés" tárgyú levéllel, név és intézmény megadásával, mellyel jelzed az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltak elfogadását.

A hírlevél lemondása: ugyanígy, de „Lemondás” tárgymegjelöléssel.




Hírlevélről

A hírlevél hetente (júliusban, augusztusban kéthetente), térítésmentesen, csak elektronikus formában jelenik meg. A KIT nyomtatott példányai megtalálhatók a Könyvtörténeti és Könyvtártudományi Szakkönyvtárban is (Könyvtári Intézet, Budapest).

A KIT-archívum tartalma:
Közel 28.000 hír, 2002-től
A KIT-et az EPA (Elektronikus Periodika Adatbázis) is archiválja.

A megrendelők száma kb.:
700 fő

Olvasói létszám:
kb. 1000 fő

Adatvédelem
A KIT szerkesztői a birtokukba kerülő használói adatokat bizalmasan kezelik, azt csak az eredetileg megjelölt célra használják, harmadik fél részére nem adják át. A használati adatokat csak az egyedi adatközlőket (ha tudomásukra jut) nem visszafejthető módon, összegezve teszik közzé. Pl.: összes olvasói létszám, vagy felmérés eredményeképpen: a KIT-olvasók x%-a vezető beosztású. A használói felmérésekben a válaszadás anonim.
A szerkesztők a KIT-tel kapcsolatos visszajelzéseket egymás között megbeszélik, és visszajeleznek a levélírónak.
Adatkezelési tájékoztató

A KIT tulajdonosa:

GM Info Consulting Kft.
www.gmconsulting.hu


impresszum | szerkesztők | észrevétel e portálról